گلکسی اس ۹ با پشت سر گذاشتن آیفون ۱۰، پرفروش‌ترین گوشی جهان شد

رقابت دو شرکت بزرگ تولیدکننده گوشی‌های هوشمند، یعنی سامسونگ و اپل، سال‌هاست ادامه دارد. این دو شرکت همواره تلاش می‌کنند تا از هر جهت از رقیب خود پیشی بگیرند و آن را در رقابت‌های مختلف شکست دهند. همه این درگیری و مبارزه‌ها تنها برای رسیدن به یک هدف است؛ فروش بیشتر.

شرکت Counterpoint’s Market Pulse گزارش کرده است افزایش فروش خانواده Galaxy S9 در آسیا پاسفیک و شمال آمریکا سبب شده تا پرچمداران سامسونگ بتوانند در ماه آوریل ۲۰۱۸ رقیب اصلی خود (iPhone X) را کنار بگذارند و خود را به عنوان پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان معرفی کنند.

همانطور که در نمودار بالا می‌بینید، گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس هر کدام سهمی ۲٫۶ درصدی از بازار را در اختیار دارند و پس از آنها گوشی‌های آیفون ۱۰، آیفون ۸ پلاسو آیفون ۸، با اختلاف کمی، در رده سوم تا پنجم هستند.

با این حال اگر به این نمودار نگاه کنیم می‌بینیم که از بین ۱۰ دستگاه، ۵ دستگاه متعلق به اپل است، در حالی که تنها نام سه محصول سامسونگ دیده می‏شود. همچنین حضور دو گوشی از شرکت شیائومی نیز جالب توجه است که با توجه به فروش بالای گوشی‌های این شرکت در چین، نباید از دیدن آن تعجب کرد.